38 yıllık lezzet: Hayrabolu peynir tatlısı

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinin yöresel peynir tatlısı, 38 yıldan bu yana kışın tahin ve kaymakla yazın da dondurmayla tüketiliyor.

38 yıllık lezzet: Hayrabolu peynir tatlısı
38 yıllık lezzet: Hayrabolu peynir tatlısı
GİRİŞ 18.07.2010 12:54 GÜNCELLEME 18.07.2010 12:54

Hayrabolu peynir tatlısı üretimi yapan imalatçı Saim Kaya, Türkiye'de artık yöresel tatların ön plana çıktığını belirtti.

Peynir tatlısının imalatına ilk kez 1972 yılında babasının başladığını bildiren Kaya, tatlının tuzsuz peynir, yumurta ve un kullanılarak yapıldığını ifade etti. Hayrabolu peynir tatlısının, açılan satış yerlerinde çok daha geniş kitlelere ulaştığını anlatan Kaya, tatlının yurt içinde ve dışında markalı satıldığını söyledi.

Hayrabolu'ya gelen ziyaretçilere açılan satış reyonu vasıtasıyla mevsimsel olarak değişik lezzetler sunduklarını belirten Kaya, şöyle konuştu:

''Hayrabolu peynir tatlısının imalatını ilk kez 1972 yılında babam başlatmıştır. Biz de bu sayede mevsimlere göre tatlımızı değiştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Kış mevsiminde tahin ve kaymakla satışa sunduğumuz Hayrabolu peynir tatlımızı, yazın sıcak günlerinde müşterilerimizi serinletmek amacıyla vanilyalı dondurma ile servis ediyoruz. Müşterilerimizin damak zevkine hitap edebilecek tatlar içinde çalışmalarımız devam ediyor.''

KAYNAK: AA
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL