Aşçının gizli tarif defterine ödül kondu

Fransa'nın şef aşçılarından Thierry Drapeau, en gizli tariflerinin yer aldığı defterini kaybetti. Bir Rus aşçı ise defteri bulup getirene 10 bin euro ödül vaat etti.

Aşçının gizli tarif defterine ödül kondu
Eklenme: 28 Kasım 2012, 09:41 / Güncelleme: 28 Kasım 2012, 12:52
BÜYÜKLÜK
- A A +

Thierry Drapeau, Fransa'nın tanınmış aşçılarından biri. Ancak geçtiğimiz günlerde 20 yıldır tariflerini yazdığı defterini kaybetti. Aşçının gizli tariflerinin yer aldığı defter, Drapeau'nun Rusya'nın Jekaterinburg kentinde verdiği kurs sırasında ortadan yok oldu.

Rus aşçı Michail Kovalev ise iki Michelin yıldızı bulunan Drapeau'ya yardım etmek amacıyla defteri bulup getirene 10 bin euro ödül vaat etti. Kovalev, "Thierry Drapeau'ya yardım etmek bizim için bir yükümlülük. Bizim davetimiz üzerinde Jekaterinburg'a geldi ve biz de kentimizi ve sakinlerini iyi hatırlamasını istiyoruz" dedi.

Tarif defterinin nasıl kaybolduğu belirsizliğini koruyor. Kursun organizatörlerinden biri yaptığı açıklamada, "Thierry'nin defterini kaybetmeyi nasıl başardığını bilmiyoruz. Onun için çok değerliydi. Üzüntü içerisinde" dedi.

Kaynak : Almanyanın Sesi

SOSYAL AĞLAR

BU HABERE HENÜZ YORUM YAPILMADI

Yorumlarınızı kendi özgün iradenizle yayınlamakta olup; bununla ilgili her türlü dolaylı ve doğrudan sorumluluğu tek başınıza üslenmektesiniz. Yorum yaparak Toplum Kuralları ve Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
0 / 1000