Çimen suyunun bilinmeyen faydaları

Nar, havuç, portakal suyu derken çimenin de suyu çıktı. Çimen suyu yüzde 70 oranında klorofilden oluşuyor. Peki bu su nelere iyi geliyor?

Çimen suyunun bilinmeyen faydaları
Çimen suyunun bilinmeyen faydaları
GİRİŞ 08.06.2013 09:40 GÜNCELLEME 08.06.2013 09:41

İçinde 100'den  fazla vitamin ve enzim barındıran ve özel yetiştirilmiş çimlerden elde  edilen 'çimen suyu', kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor. Tadı pek  de hoş olmadığı için genelde tek yudumda içilen ve ağız tadını düzeltmek  için peşinden bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10'dan  fazla kitap yazıldı. Özel tohumları olan bu çimen, yine özel olarak  yetiştiriliyor. 1 hafta içinde büyüyen çimenin besleyici unsurlarından  tam olarak faydalanabilmek için mutlaka suyunun içilmesi gerekiyor;  çünkü örneğin salataya karıştırarak yendiğinde herhangi bir faydası  görülmüyor.

Uzmanlar günde 57 gram çimen suyunun insan vücudu için  yeterli olacağını; alıştıktan sonra ise bunun en fazla 114 grama kadar  çıkarılabileceğini belirtiyor.

YÜZDE 70 ORANINDA KLOROFİL İÇERİYOR

E, C, A, B, B12, B9, B8, B6, B3, B2 ve B1 gibi vitaminler içeren 'çimen  suyu'nun içindeki mineraller de bir o kadar fazla: Bakır, demirmagnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür,  bakır, çinko sodyum, bor, krom, kobalt ve molibden. Çimen suyu yüzde 70  oranında klorofilden oluşuyor. Klorofil ise ışığın 'ilk ürünü' olduğu  için diğer bütün elementlerden daha fazla ışık enerjisi içeriyor.

FAYDALARINI SAY SAY BİTMİYOR

-Kanı temizleyip kan dolaşımını düzenler

- Hemoglobin üretimini artırır

- Diş çürümelerini önler

- Ağızda 5 dakika tutulursa diş ağrılarını keser, dişetlerini temizler

- Yaraların çabuk iyileşmesini sağlar

- Toksik ve kanserojen maddeleri nötralize eder

- Karaciğeri temizler

- Kan şekerini düzenler

- Saçların aklaşmasını engeller

- Sindirim sistemini düzenler

- Vücuttaki ilaç artıklarını temizler

- Kötü bakteri oluşumunu engeller

- Vücuttan ağır metalleri temizler

- Cildi yeniler

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL